dekoromo

Çalışma Masası Modelleri ve Piyasa Fiyatları

Yoğun iş hayatı olan ve gününün birçoğunu ofisinde çalışarak geçiren kişiler için ofis mobilyaları büyük önem taşır. Ofis mobilyaları arasında en önemli olanı ise çalışma masasıdır. Çalışan kişinin birçok belgesini muhafaza ettiği ve çalışmalarının birçoğunu üzerinde yaptığı için çalışma masaları iş sahibi için çok önemlidir.

Çalışma masası modelleri günümüzde ciddi bir çeşitliliğe sahiptir. Binlerce farklı tasarımda hazırlanmış, çok kullanışlı çalışma masası modelleri vardır. Genç odası için uyarlanmış olan çalışma masası modelleri genellikle renkli ve ahşaptan yapılmış dolaplı ve orta boy olarak tasarlanıyor. Gençlerin ağır kitapları ve sınava hazırlandıkları birçok test kitaplarını yerleştirebilecekleri bir çalışma masası olacağından genellikle uzunlamasına hazırlanıyor. Bu tür genç odası çalışma masaları 250-1200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Fiyatların yükselmesi genellikle tasarımı, işlevi ve eklenmiş ek alanlarına göre farklılık gösterebiliyor.

Ofisler için hazırlanan çalışma masaları ise genellikle orta boy ve büyük boy olarak tasarlanıyor. Kalın ve önemli dosyaların hazırlanacağı bir alan olduğundan işlev alanları da fazladır. Üst dolaplar yerine alt kısımlara daha sık ek dolaplar yapılır. Bazı çalışma masaları ise kilit ile muhafaza edilecek dolaplar ile donatılmıştır. Ahşap ve derili olmak üzere farklı kombinasyonları bulunmaktadır. Ofisler için hazırlanan çalışma masası modellerinin fiyatlandırılması ise ahşap olanlar için 500-1500 TL’ arası iken deri olanlar için 800-2000 TL arasında değişmektedir.