200 Yıllık “Country” Tarzı Ev

Taş cepheli 200 yıllık bu “Country” tarzı ev, sahiplerin kendileri tarafından yenilendi ve restore edildi.

Bu sevimli ve davetkar kır evi 200 yaşında. Ev sahipleri bu evi hayallerine uygun bir şekilde restore edip, dekore ettiler.

Ev sahipleri eve özgü tüm eski detayları çok seviyor ve bir kısmını korumak için özellikle çaba sarfettiler: taş cepheler ve yeni dekorasyona uyan, açıldığında güneş ışığını maksimum seviyede alan ahşap pancurlar gibi. Atmosferi korumak için tüm kapı ve pencereleri Fransız tarzı yaptılar.

Salona girdiğinizde hafif bir havayla karşılaşıyorsunuz. Tüm iç mekanda duvarlar ve zeminden döşemeye kadar krem tonlar hakim durumda. Bu sıcacık tonlar ekstra bir konfor sunuyor. Krem tonlarındaki renk yelpazesi şömine, bazı sanat eserleri, lambalar ve saksılar gibi siyah detaylar ile vurgulanıyor. Çok kalabalık eşyalar var denilemez, bu da odaya sıcak bir hava katarak dekoru vurgulamak için yeterli kalıyor.

Yemek odası da krem tonlarında dekore edilmiştir, ancak hasır mobilyalar, açık renkli ahşap masa ve açık yeşil yastıklar daha çok toprak tonuyla vurgulanmaktadır. Bütün bu eşyaların sıcacık tonlarda tercih edilmesi mekanı daha konforlu bir hale getiriyor. Yemek masasının yukarıdaki asılı lambalarla kombinasyonu ise gözden kaçacak gibi değil! Mutfak oldukça küçük, aynı şekilde krem tonlarda dekore edilmiş hoş bir köşe olarak evdeki yerini alıyor. Mutfak tezgahı çekmeceler yerine sepetlerin yer aldığı ahşap bir yapıdan ibaret.

Yatak odası çiftin deniz tatillerinden ilham alınarak dekore edilmiş. Bu yüzden gemi kamaralarında olan ahşap detaylar, denizden ilham alan eserler ve tabii ki yataklar mevcut. Üst kata doğru ise gemilerdekine benzer bir merdiven var.

Oturma odası krem tonlarında dekore edilmiş ve şık, siyah vurgular mevcut.

 

Yemek odası krem tonlarında bir renk yelpazesi, yeşil, kahverengi ve bej gibi sıcak toprak tonları kullanılarak dekore edilmiştir.

 

Mutfak, aynı krem tonlarıyla dekore edilmiş küçük kuytu bir köşe olsa da gerekli olan her şey mevcut.

 

Mutfak tezgahı ahşaptan yapılmış, mutfağa daha soft, rustik bir görünüm kazandıran çekmece benzeri sepetlere sahip.

 

Yatak odası dekorasyonu için deniz tatilinden esinlenilmiştir, birkaç sanat eseri ve mavi çizgili nevresim takımı vardır.

 

Benzer:  Antik Mobilyaları İle Lüks Bir İspanyol Köşkü

Küçük banyoda, deniz yıldızı ve deniz kabuklarıyla yatak odasındaki deniz teması devam ediyor.

 

Terasta vintage dokunuşlar ve yeşilliklerle beraber sade mobilyalar yer alıyor.

Okuduğunuz bu konuyu faydalı buldunuz mu ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Gönder