Ahşap Kaplama Bir Tatil Evi

 

Yaz sezonu açıldı! Birçoğumuz bir yerde, bir plajda, büyük bir şehirde, ormanlık alanlarda ya da yaylalarda bir tatil hayal ediyoruz. İşte burası tatil yapmak için harika bir tatil evi. Ağaçların arasında kamufle olan bu “Marysville” isimli ev bir anda dışındaki sürprizlerle göze çarpıyor: konut tamamen ahşap kaplama ve burada pek çok yerde düzensiz olarak yerleştirilmiş bir sürü pencere mevcut. Tasarım orman kulübelerinden esinlenilerek yapılmış; orman temasına ise kolayca uyum sağladığı görülüyor.

Steffen Welsch Architects tarafından tamamlanan ve Terminus Stüdyosu ile birlikte tasarlanan bu evi genişletilmiş bir stüdyo olarak da görebiliriz. Açık plan mekan tek ortak bir oda, kamu alanları, uyku platformu görevi gören bir asma kattan oluşuyor. Dış cepheyi kaplayan ahşapla aynı malzemeden yapılmış bir güverte üstünde büyük bir cam cephe kusursuz olarak açılırken, kare açıklıklar ışığı ve manzaraları görmeyi sağlamak için cephe üzerinde rastgele araya giriyor.

İç dekorasyon beyaz duvarlar, ahşap tavan ve zeminlere sahip. Yüksek tavanları vurgulayan muhteşem ahşap asılı lambalar var. Mobilyalar ahşap ve sade. Hiçbir şey manzaralardan daha dikkat çekici değil. Manzaraların küçük miktarı alanın daha büyük görünmesini sağlıyor. Ayrıca mekana konfo ekleyen ve sıcaklık getiren havalı bir siyah ocak göreceksiniz.

Bu ev sadece bir tatil evi, bu nedenle yapının kendisi çok büyük değil. Enerjisi sayesinde verimli ve konforlu bir şekilde dinlenmek ve doğayla kaynaşmak için ise ideal. Tamamen doğal ışık, harika bir manzara ve tabii ki dekorasyonda çok farklı ahşap desenleri ev sahibine gerçekten doğaya yakın hissetme imkanı sunuyor.

 

 

Okuduğunuz bu konuyu faydalı buldunuz mu ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Benzer:  Rustik Ve Orta Yüzyıl Stiliyle Bir Dağ Evi

Yorum Gönder