Modern Havuzlu Ev

Amerika”da çok popüler olan havuzlu evler bir arazideki genellikle misafir evi olarak kullanılan ek binalardır. Bu gördüğünüz ise özellikle etkileyici, çünkü burası oldukça ilginç bir tasarıma sahip çok büyük bir ev. Michael Minadeo + Partners!ın projesi olan bu şık havuzlu evin, önünde uzun ve dar yapısını tamamlayan bir havuzu var. Evin modern bir tasarımı ve işlevsel bir iç yapısı var. Bu ev üç kısma ayrılıyor. 

İlk kısım esas eve yakın ve yeme ve eğlence alanlarını kapsıyor. Burası aslında evi birbirine bağlayan üzeri örtülü bir açık alan. Bu bölümün bir şöminesi var ve suntadan yapılmış bir tavana sahip. İkinci kısım ise, içinde küçük bir mutfak, büyük bir banyo ve bir oda bulunan ve bakır kutu olarak adlandırılan yaşam alanını kapsıyor. Buranın içinde bulunan oda, bir elbise değiştirme kabini veya bir misafir odası olarak kullanılabilir. 

Havuzun bittiği yere yakın konumlandırılmış üçüncü kısımın da bir iç alanı var. İlkinden daha küçük olan bu kısım, yarı özel duşları içine alıyor. Bu ev, çoğunlukla dış alanları kapsıyor ve değiştirilebilir bir yapısı var. Baş döndürücü ama sade bir tasarımı olan bu ev işlevsel olarak yapılmış. 

Modern Havuzlu Ev 2Modern Havuzlu Ev 3 Modern Havuzlu Ev 4 Modern Havuzlu Ev 5 Modern Havuzlu Ev 6 Modern Havuzlu Ev 7 Modern Havuzlu Ev 8 Modern Havuzlu Ev 9 Modern Havuzlu Ev 10 Modern Havuzlu Ev 11 

Okuduğunuz bu konuyu faydalı buldunuz mu ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Benzer:  Stilistik Tobu Masa