Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri

Dünyanın bazı yerlerinin eşsiz ve mükemmel bir manzarası vardır ve bu yerlerin güzelliğini keşfetmenin en güzel yolu bazen bir evin veya otelin içinden seyretmek yerine, doğasının içinde bulunmaktan geçer. Bu alanları kendimize saklamak ve olduğu gibi bırakmamak büyük bir bencillik olur. Bir gezinti, eğer bu doğal manzara özellikle bu amaçla tasarlanmışsa bu güzelliklerden herkesin zevk almasını sağlayacaktır.

Aurland Gözlem Yeri Røyneberg-based mimarı Tommie Wilhelmsen ve Bergen-based mimarı Todd Saunders tarafından tasarlanmış Norveç”te ödüllü bir modern yapıdır. 2006 yılında tamamlanan projenin esas prensibi doğayı mimarinin önüne geçirmek. Mimarlar doğaya mümkün oldukça az etkisi olan bir yapı yaratmaya çalışarak doğayı korumaya ve doğa ile iç içe olacak bir alan yaratmaya çalıştılar.

Mimarlar fazla element kullanmadan minimalist bir tasarımla harika bir gözlem yeri yarattılar ve bu yolla doğayı korumayı başardılar. Aurland Gözlem Yeri ağaçların 30 m üzerine yükselen 4 m’lik bir yapı ve sadece 9 metre olmasına rağmen mükemmel manzarayı tümüyle görmenizi sağlıyor.

Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 2 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 3 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 4 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 5 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 6 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 7 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 8 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 9 Mükemmel Manzarası ile Aurland Gözlem Yeri 10

Okuduğunuz bu konuyu faydalı buldunuz mu ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Benzer:  Harika Biel Gölü Evi