Yosun Kaplama Duvarlar

Günümüzde yaşayan duvarlar son derece popüler, her yere yakışıyorlar. Her mekana şık ve canlandırıcı bir dokunuş katıyorlar. Eğreltiotu ve diğer bitkilerden oluşan büyük bir yaşayan duvarı yapamazsanız ya da yeterli ışık olmadığı için onu doğru bir şekilde muhafaza edemezseniz, bu seçenek tam sizlik.

Genellikle ren geyiği yosunu olarak anılan yosundan yapılmış olan Nordgröna’nın konveks ve dikişsiz koleksiyonları doğal, toksik olmayan malzemeler kullanılarak oluşturulur ve böylece iç mekan için çevre dostu bir seçenek haline gelir. Tasarımcılar, koleksiyonun ses emici özelliklere sahip olmasını sağlamak için Lund Üniversitesi’ndeki araştırmacılarla çalıştı. Her parça aynı zamanda hava temizleyici, hipoalerjenik ve aleve dirençli olarak sertifikalandırılmıştır. Pek çok güzel özellik konveks ve kusursuz ev dekoru için çok uygun.

Kuzey İsveç ve Norveç’in ormanlık bölgelerinden toplanan yosunları kullanarak İsveç’teki Nordgröna üretim tesisinde el yapımı olarak, her parça güneş ışığına ihtiyaç duymamak için stabilize edilmiştir. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı cesur renkler ve denemek için çeşitli şekiller var. Bu, doğa dokunuşuyla renkli ve göz alıcı bir duvar örmek için harika bir fikir.

 

 

Okuduğunuz bu konuyu faydalı buldunuz mu ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Benzer:  Modern Ofis Tasarımları

Yorum Gönder